Tag: Hand- en voetsyndroom

Bloedwaardes controleren

Vandaag ‘even’ naar Rotterdam, waar Marijke een buisje bloed moet laten afnemen, waarna de waardes gecontroleerd worden en ze te horen krijgt of ze door kan gaan met de Capecitabine-kuur.

Het is, zoals te verwachten was, erg rustig onderweg en we zijn om 8:40 uur bij de receptie van de dagbehandeling, waar Marijke zich aanmeldt, waarna we moeten wachten, tot ze naar binnen geroepen wordt.

IMG_1615IMG_1616

Het is 9:00 uur als Elly Marijke naar binnenroept; ik ga ondertussen naar de apotheek om de Capecitabine voor de volgende chemokuur vast op te halen.

IMG_1619                IMG_1621

Omdat Marijke inmiddels terug is gegaan van een dosis van 7 tabletten, naar 6 tabletten en nu zelfs nog maar 5 tabletten, heeft de oncoloog er minder voorgeschreven, zodat er niet nodeloos medicijnen weg gegooid hoeven te worden.

Als ik terugkom, heeft Elly tegen Marijke gezegd dat ze eerst naar Paola Veenstra, de senior oncologie verpleegkundige moet, want zij vindt dat Marijke haar handen er niet goed uitzien Verwarde emoticon.

IMG_1622IMG_1625

Paola is echter, net als wij, van mening dat de handen er, gelet op de omstandigheden, eigenlijk best wel goed uitzien en na toestemming van de oncoloog, mag Marijke morgen verder met haar chemo-kuur. De cyclus wordt echter wel aangepast; 2 weken Capecitabine en daarna 2 weken i.p.v. 1 week, rust, in de hoop  dat het hand- en voetsyndroom op die manier geen ‘voet aan de grond krijgt’ (aardige woordspeling, als zeg ik het zelf Lachend over de vloer rollen Knipogende emoticon).

IMG_1626

Nu eerst de nodige afspraken laten verzeten en als dat gebeurd is, kunnen we richting huis; het is inmiddels al weer 10:00 uur.

Elk voordeel hep zun nadeel

De chemokuur (Capecitabine) die Marijke momenteel krijgt doet tot nu toe zijn werk meer dan prima en Marijke is op 9 augustus 2016 met de 4de kuur begonnen, maar nu dienen zich problemen aan Verwarde emoticon. Ze krijgt steeds meer last van haar handen en voeten, ook wel bekend als hand- en voetsyndroom.

De huid van haar voeten wordt steeds roder en pijnlijker en maakt het lopen lastig.

IMG_8393IMG_8394

Ook haar vingers hebben te lijden en bij sommige vingers laat zelfs het vel los Bedroefde emoticon.

        IMG_8389        IMG_8392

Nu was bekend dat dit een van de vervelende bijwerkingen was en Marijke smeert zo veel mogelijk haar handen en voeten met Bepanthenen zalf in, maar blijkbaar is dat niet voldoende en ze besluit om via de mail contact op te nemen met haar oncoloog, dokter Jager.

Het duurt even voordat dokter Jager reageert en ze adviseer om direct met de Capecitabine te stoppen. Het proces van het hand- en voetsyndroom is namelijk onomkeerbaar, dus voorzichtigheid is geboden. Dokter Jager geeft aan dat een volgende kuur, waarschijnlijk in een lagere dosering gegeven zal moeten worden, maar daar wordt later over beslist.

Zo zie je dus maar weer; waren we een paar dagen geleden heel blij met de schitterende werking van de chemo, word je nu geconfronteerd met vervelende bijwerkingen, die een directe aanslag betekenen op de kwaliteit van leven Verraste emoticon.

En zo staat de rollercoaster waar we al ruim 8 jaar in zetten, nooit lang stil. Soms is het middel erger dan de kwaal Wie, ik?.

IMG_8397