Medicatie kan soms meer kwaad doen, dan goed…..
Wij gaan vandaag naar een lezing in het Erasmus MC over het gebruik van medicijnen in combinatie met bijvoorbeeld chemo en medicatie die gebruikt wordt omdat je (borst)kanker hebt.
De lezing is georganiseerd door een van de verpleegkundigen van de dagbehandeling, Paola Veenstra en de opkomst is met bijna 100 mensen, enorm. Marijke zal, vanuit haar rol als Patiënt Advocate een verslag maken voor haar collega’s.
Zittend in de collegebanken, heb ik wel even een momentje van Deja Vu .
De lezing wordt gehouden door dr. van Leeuwen, de apotheker van het Erasmus MC en ingeleid door de oncoloog van Marijke, dr. Agnes Jager. Het is een levendig betoog en er wordt alle ruimte geboden voor interactie.
Omdat sommige medicijnen zorgen voor een hogere of snellere opname van de medicijnen in het bloed en anderen juist weer niet, is het advies om altijd in samenspraak met de oncoloog en/of de apotheker te bespreken of bekend is dat de combinatie kwaad kan of niet. Dit geldt ook voor het gebruik van homeopathische middelen.
Na afloop is er nog ruimte voor vragen en discussie, waarna iedereen huiswaarts gaat
Een bijzonder leerzaam uurtje, niet alleen voor Marijke in haar rol als PA, maar ook voor mij, vanuit mijn werk in de verzuimbegeleiding.